Buciki dla dziewczynki to inwestycja w zdrowe stopy

buciki

Zakup bucików dla dziewczynki wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą. Stopa małego człowieka cały czas rośnie, dlatego dobór odpowiedniego obuwia ma tutaj ogromne znaczenie.

Właściwie dobrane obuwie powinno nie tylko ładnie się prezentować, ale także zapewnić zdrowy rozwój stopie dziecka. W przypadku małych strojniś wybór jest jeszcze trudniejszy. Dziewczynka o wiele chętniej założy na nogi buciki, które sobie sama wybierze. Warto zatem pozwolić jej, choć w minimalnym stopniu, dokonać takiego wyboru.

Bez względu na to, czy kupujemy trampki, sandałki czy kozaczki, buciki dla dziewczynki powinny spełnić kilka ważnych wymagań. Przede wszystkim muszą być wygodne, nie mogą obcierać małych dziewczęcych stópek. Powinny być miękkie, wykonane z naturalnego materiału, przewiewne i łatwe do założenia. Muszą też być lekkie, nie mogą obciążać stopy dziecka. Pamiętajmy, że dziecko to istny wulkan energii, a buciki mają być dla niego sprzymierzeńcem w dziecięcych zabawach, a nie balastem. Najlepiej założyć bucik dziecku, po czym kazać mu pobiegać i wykonać kilka ćwiczeń, aby sprawdzić, czy bucik dobrze układa się na stopie oraz czy dziecko czuje się w nim dobrze. Lepiej sprawdzą się również buciki z zaokrąglonymi noskami, ponieważ pozwolą naszej córeczce na swobodne ruszanie paluszkami.

Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na materiał, jakim jest wyścielony bucik od środka. Należy zadbać, by wnętrze obuwia wykonane było z naturalnego materiału, np skóry. Pozwala to uniknąć rozwoju chorobotwórczych bakterii, które gromadzą się w wyniku pocenia stópki dziecka.

Aby w pełni zadowolić małą strojnisię, warto wybrać kilka modeli, które spełniają wymagania rodzica, po czym pozwolić córeczce dokonać wyboru. Jeżeli nasze dziecko gustuje w kolorze różowym bądź pokocha buciki z postacią ulubionej księżniczki – nie ma przeszkód, by tego wymagania nie spełnić. W końcu buciki mają być nieodzownym elementem codziennego stroju przez kolejne kilka miesięcy.

W żadnym wypadku nie pozwólmy naszemu dziecku nosić bucików po starszym rodzeństwie. Nawet jeśli nasza mała księżniczka zakocha się w bucikach noszonych przez starszą siostrę, nie pozwólmy jej tych butów odziedziczyć. Buty deformują się w środku i chodzenie w używanym obuwiu może prowadzić do zniekształcenia stopy. Zabierzmy córeczkę do sklepu i kupmy podobne.

Buciki dla dziewczynek to inwestycja w przyszłość naszego dziecka. Mają one służyć nie tylko do chodzenia, ale także do biegania i zabawy w najważniejszym dla dziecka okresie wzrostu. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie takiego obuwia, które będzie nie tylko modne i stylowe, ale przede wszystkim zdrowe. No i będzie trafiało w gust naszej małej księżniczki.

Podziel się na:
 • Blogger.com
 • Facebook
 • Pinger
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • co-robie
 • Twitter
 • Flaker
 • Blip
 • Kciuk.pl
 • Gadu-Gadu Live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 dostępnych znaków. Link dofollow po napisaniu 400.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.