Hobby dla prawdziwego faceta – zdalnie sterowane modele samochodów

hobby dla facetów

To, że niemal każdy dorosły mężczyzna nigdy do końca nie przestaje być dzieckiem nikogo już dzisiaj nie dziwi. Jedni uznają to za wadę, która przeszkadza w staniu się w pełni wartościowym i dojrzałym członkiem społeczeństwa, inni uważają, że z takiej dziecięcej pasji mogą narodzić się naprawdę ciekawe rzeczy oraz unikalne punkty widzenia.

Czasem więc zadajemy sobie pytanie, czy mężczyzna kupujący model zdalnie sterowanego samochodu podaruje go później swojemu synowi, czy zasili on jego kolekcje. Kolekcjonowanie takich pojazdów jest wśród płci męskiej niczym złym, a wręcz pokazuje ich zainteresowanie tematem motoryzacji. Nie mogąc sobie pozwolić na zakup pełnowymiarowego Porsche czy innego samochodu sportowego, osładza on swoje życie (pośrednio przecież może zasiąść za kierownicą najbardziej luksusowych maszyn jakie można spotkać na drogach). Takie hobby jest po prostu przyjemne, a i wygląda bardzo dobrze jako ozdoba jednej z półek na regale.

Ogromny wybór

Stare, nowe, sportowe, osobowe, nietypowe i powszechnie znane. Modeli samochodów zdalnie sterowanych jest bardzo dużo. Część z tego asortymentu to zabawki wykonane na licencji marek samochodowych, inne reprezentują kreatywność i pomysłowość projektantów. Wybór jednego modelu to naprawdę trudna sprawa, bo kto choć raz zobaczy jak wiele można tu mieć, nigdy o tym nie zapomni. Z tego względu już sama decyzja o wyborze to niesamowita frajda (zwłaszcza dla osoby interesującej się motoryzacją). Jeśli jest to nasz pierwszy egzemplarz z planowanej kolekcji dobrze jest postawić nie tylko na jakość, ale i na prostszą konstrukcje i ograniczone możliwości.

Różne kategorie

Cena modelu zależy od tego w jakiej kategorii będziemy szukać takiej zabawki. Na pewno chwile nam zajmie przyzwyczajenie się do sterowania, więc kontrolowanie zbyt szybkiego samochodu może okazać się nie tylko trudne w opanowaniu, ale i być niezwykle kosztowne. Jeśli więc dopiero zaczynamy powinniśmy przejrzeć kategorię podstawową – na baterie, w zestawie z pilotem na podczerwień. Dla początkującego użytkownika jest to najlepsza opcja zakupu. Autko jest zwrotne, niezbyt duże lecz ma jedną wadę, a mianowicie mały zasięg sterowania. Jeśli zdecydujemy się jednak na coś z wyższej półki to powinniśmy szukać wśród asortymentu zasilanego przez akumulator wielokrotnego ładowania oraz z technologii radiowej. Dzięki temu zyskamy większą prędkość, lepsze wykonanie oraz większe wyzwanie w opanowywaniu pojazdu i starowaniu nim.

Nie wszystko jest dla dzieci

Zdalnie sterowane model samochodów to teoretycznie zabawka dla dzieci, jednak jak pokazuje nam rynek, nie każdy towar w tej kategorii nadaje się dla najmłodszych. Czasem jest to skomplikowana konstrukcja i sterowanie, a czasem luksusowe wykonanie i wysoka cena, którą skłonny jest zapłacić jedynie prawdziwy kolekcjoner. Poza tym niektóre zasilane są przez… silnik benzynowy. Popularna bezołowiowa zdolna jest rozpędzić takie autko do 80 km/h, więc miejscem dla nich jest bardziej profesjonalny tor wyścigowy niż pokój dziecka. Poza tym są to bardzo zaawansowane konstrukcje, o które dba się jak o normalny samochód. Istnieją np. specjalne serwisy takich modeli, a ich naprawa to koszt porównywalny do tego co zostawiamy u mechanika kiedy zepsuje się nam nasz prawdziwy pojazd. Cena również jest mało dziecięca. Choć model na baterie to koszt kilkudziesięciu złotych, to taki na benzynę czy akumulator potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jak więc widać jest to hobby raczej dla dorosłych – dzięki temu mężczyzna nie musi opuszczać swojego dzieciństwa oraz spełniać swoje wyścigowe marzenia. Czy trend ten się utrzyma? Czas pokarze. Możliwe, że część klientów odejdzie ze względu na obecna modę na drony, jednak prawdziwy fan motoryzacji nie da się przekonać.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja MojeHobbi.pl

Podziel się na:
 • Blogger.com
 • Facebook
 • Pinger
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • co-robie
 • Twitter
 • Flaker
 • Blip
 • Kciuk.pl
 • Gadu-Gadu Live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 dostępnych znaków. Link dofollow po napisaniu 400.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.