Plecak trekkingowy dobrej jakości

plecak trekkingowy

Przeglądając portale o tematyce turystycznej albo zaglądając do oferty sklepów internetowych oferujących wyposażenie dla turystów, można łatwo zauważyć, że ilość rzeczy, w które można wyposażyć współczesnego turystę jest po prostu olbrzymia. Oferta obejmuje wyposażenie, które ułatwia wędrówkę, zapewnia komfort podczas wyprawy oraz dba o nasze bezpieczeństwo.

Przydatne na szlaku

Ze wszystkich tych rzeczy niektóre wydają się jednak zupełnie podstawowe i podczas pokonywania szlaków po prostu nieodzowne. Z pewnością należy do nich plecak trekkingowy. Gdyby nie on, cała reszta wyposażenia nie miałaby po prostu swojego miejsca.

Wybór dobrego plecaka

Dobry, wygodny i dopasowany plecak trekkingowy wraz z butami stanowi podstawę udanej wędrówki. Na jakie elementy zwrócić uwagę, aby nie stał się dla wędrowca brzemieniem? Trzeba dobrać pojemność. Nie ma idealnego plecaka na każdą wyprawę. Najlepiej oszacować, jaką ilość bagażu zwykle będziemy z sobą zabierać i na podstawie tych szacunków wybrać plecak o odpowiedniej pojemności. Najlepiej odrobinę większy niż to, czego zazwyczaj się potrzebuje. Mały zapas może się przydać.

Kolejna ważna sprawa to system nośny czyli szelki, pasy biodrowe i piersiowe wraz z mocowaniami i regulacjami. Ergonomiczny, wygodny system nośny z możliwością dopasowania do sylwetki użytkownika to jest to, czego powinniśmy szukać.

Funkcjonalność, a więc wszystkie zastosowane rozwiązania, które sprawiają, że plecak jest przygotowany na każdą sytuację i pomieści potrzebne rzeczy tak, że będzie można mieć do nich dostęp. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom można łatwo przytroczyć do plecaka kijki trekkingowe, wsunąć butelkę z napojem w podręczną kieszeń, przymocować klucze tak, by się nie zgubiły, oddzielić mokre i suche rzeczy dzięki dzielonej na pół głównej korze itp.

Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć także o materiałach, z których wykonany jest plecak. Te z wyższej półki powstają z wykorzystaniem lekkich i wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, które są odporne na każde warunki, chociaż wcale nie są pancerne, tzn. mają niską wagę. Można też pokusić się o coś tańszego, ale trzeba pamiętać, że wytrzymały, niezawodny plecak to na wymagającej wyprawie jest skarb nie do przecenienia. Ciężko wyobrazić sobie wędrówkę w trudnym, wysokogórskim terenie np. z urwaną szelką.

Plecak trekkingowy dobrej jakości oferuje np. firma Hunt-fish, gdzie można znaleźć doskonałej jakości sprzęt trekkingowy, turystyczny, myśliwski itd.

Podziel się na:
 • Blogger.com
 • Facebook
 • Pinger
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • co-robie
 • Twitter
 • Flaker
 • Blip
 • Kciuk.pl
 • Gadu-Gadu Live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 dostępnych znaków. Link dofollow po napisaniu 400.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.