Telewizja przemysłowa – wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu

kamery

Pragnąc obserwować w jednym momencie cały obszar lub nadzorować swoje dobra materialne w jednym miejscu, z pomocą przyjdzie nam telewizja przemysłowa. Jest to system umożliwiający obserwację wizyjną przy użyciu kamer, rejestratorów oraz monitorów. Ten typ monitoringu znajduje zastosowanie niemal wszędzie. Umożliwia nam obserwacje sklepów, lokali, ulic, prywatnych domów i mieszkań, oraz wielu innych obiektów. Za sprawą kamer przemysłowych dbamy głównie o bezpieczeństwo.

Telewizja przemysłowa to obszar warty naszego zainteresowania. Odpowiednia wiedza pozwoli na dopasowanie monitoringu do swoich potrzeb oraz zadbanie o niezawodną rejestrację obrazu. Przede wszystkim istnieje możliwość zdecydowania się na dwie poszczególne technologie: IP lub HDCVI, korzystanie z kamer zewnętrznych i wewnętrznych, czy skupienie się na rejestratorach.

Monitoring IP

Jest to typ monitoringu stawiający przede wszystkim na jakość uzyskiwanego obrazu. IP (Internet Protocol) to technologia transmisji oraz przetwarzania cyfrowego obrazu. Duża ilość kamer przemysłowych w pewnych warunkach, wciąż ma problem w odczytaniu pewnych szczegółów, jak chociażby numery rejestracyjne pojazdu lub twarz danej osoby. Monitoring IP to przede wszystkim zestaw urządzeń służących do rejestracji obrazu oraz jego odczyt i uzyskiwanie informacji ze względu na użyte oprogramowanie.

Monitoring HDCVI

Znaczna część obiektów wciąż jest wyposażona w monitoring korzystający z przestarzałych technologii. Niekoniecznie każdy jest w stanie natychmiastowo zmodernizować swój system telewizji przemysłowej. W takich sytuacjach zalecany jest montaż monitoringu HDCVI. Ten typ monitoringu łatwo można zastosować w przypadku instalacji, gdzie podstawą jest kabel koncentryczny (współosiowy). Zaletą HDCVI jest uzyskanie rejestrowanego obrazu w wysokiej jakości, korzystając ze starych przewodów, wymieniając jedynie poszczególne komponenty.

Kamery wewnętrzne / zewnętrzne

Kamery do zastosowania wewnętrznego znajdą zastosowanie do małych oraz dużych obiektów. Przy ich pomocy często nadzoruje się proces produkcji, samych pracowników lub analizuje się na bieżąco sytuację w danym budynku. Kamery zewnętrzne z kolei służą do monitorowania obszarów otwartych. Przede wszystkim muszą być lepiej zabezpieczone, gdyż będą narażone na warunki atmosferyczne oraz inne czynniki zewnętrzne (np.: kurz).

Rejestratory

Kamera jedynie nagrywa obraz, lecz go nie utrwala go na żadnym nośniku. Zapis obrazu, który pochodzi z sygnału kamery umożliwiają rejestratory. Są wyposażone przede wszystkim w wejścia wideo oraz dyski twarde umożliwiające zapis. Oprócz kamer, jest to podstawowy element jakiego wymaga telewizja przemysłowa do kompleksowego działania.

Tekst napisany na podstawie: https://www.fonex.pl/kategorie/telewizja-przemyslowa-4.html

Podziel się na:
 • Blogger.com
 • Facebook
 • Pinger
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • co-robie
 • Twitter
 • Flaker
 • Blip
 • Kciuk.pl
 • Gadu-Gadu Live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 dostępnych znaków. Link dofollow po napisaniu 400.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.