Wino czerwone – dobre na serce

czerwone wino

Zdrowie w dużej mierze zależy od nas i tego co będziemy robić, jak będziemy się odżywiać, czy będziemy dbać o regularną aktywność fizyczną.

Teoretycznie możemy słyszeć o tym, że alkohol dla naszego zdrowia nie będzie korzystny. Jak to wygląda w praktyce? Rzeczywiście, gdy chodzi o mocne alkohole nie da się o ich działaniu na nasz organizm powiedzieć nic korzystnego. Jeśli jednak zainteresuje nas wino to szybko przekonamy się, że warto po nie sięgać. Jeśli zachowamy umiar i będziemy sięgać po jedną dwie lampki wina co kilka dni powinniśmy odczuć jego pozytywny wpływ na nasz organizm.

Wino czerwone – doskonały sposób na zdrowie

Sięgając po wino czerwone wybieramy produkt, który wpłynie korzystnie na nasz organizm. Jeszcze nie tak dawno badacze podchodzili do wina sceptycznie. Sytuacja uległa zmianie i obecnie, gdyby na wino konieczna była recepta wydaje się, że lekarz mógłby ją z czystym sumienie wypisać. Jeśli sięgniemy po wino czerwone zadbamy o serce, zachowamy młodość i jasny umysł na długie lata.

Liczne antyoksydanty

Sięgając po czerwone wino dostarczymy do organizmu liczne antyoksydanty. Dzięki temu nasz organizm będzie mógł walczyć z wolnymi rodnikami, które wpływają na starzenie się komórek organizmu. Polifenole, o których umówimy znajdują się przede wszystkim w skórce, pestkach i łodyżkach. W przypadku wina białego usuwa się skórkę i pestki, a wino powstaje wyłącznie z soku, dlatego nie staje się tak cenne jak wino czerwone, gdzie wszystkie elementy owoców są używane do produkcji wina. Ostateczna ilość polifenoli zależy od szczepu winogron i regionu uprawy. Najlepsze pod tym kątem są wina francuskie, w głównej mierze te pochodzące z Burgundii.

Zdrowe dla serca

Spożycie czerwonego wina to również dawka flawonoidów dla naszego organizmu, dzięki którym chronimy się przed zakrzepami i miażdżycą, dzięki nim stabilizuje się poziom złego cholesterolu, poprawia się ilość dobrego. W winie znajdują się przeciwutleniacze, które odpowiadają za ochronę naszego DNA. Czerwone wino ze względu na sporą ilość potasu wpłynie na regulowanie ciśnienia tętniczego krwi, rozszerza naczynia i dzięki temu zmniejsza ryzyko niedokrwienia. Po wino warto sięgnąć w trakcie posiłków, ponieważ zwiększa ono produkcję śliny i tym samym poprawia pracę układu pokarmowego.

Podziel się na:
 • Blogger.com
 • Facebook
 • Pinger
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • co-robie
 • Twitter
 • Flaker
 • Blip
 • Kciuk.pl
 • Gadu-Gadu Live

One Response to Wino czerwone – dobre na serce

 1. Agnieszka pisze:

  Chyba będziemy musieli się przerzucić i w weekend do obiadu pić czerwone wino. Mam nadzieję że wyjdzie nam na zdrowie. Bardzo fajny artykuł, co nie którym może pomóc uzupełnić potas przez co poprawi nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 dostępnych znaków. Link dofollow po napisaniu 400.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.