Wyprawka dla dziecka czy dla mamy?

W otaczającej nas rzeczywistości, kiedy wszystko jest już w zasięgu naszej ręki o nic nie musimy się martwić. Wyprawka dla dziecka może być gotowa od ręki.

Kiedy przyjdzie ten długo wyczekiwany moment i na świat przyjdzie nasze upragnione dziecko, wystarczy chwila na zakupy i zaopatrzymy zarówno siebie, jak i nasze niemowlę w najpotrzebniejsze rzeczy.

Jest tylko jeden mały szkopuł. Aby zakupy przebiegły tak pomyślnie, jak byśmy sobie tego życzyli, najpierw musimy poświęcić trochę czasu na zaplanowanie listy akcesoriów, które są nam naprawdę niezbędne. Warto to zrobić, bo w przeciwnym razie wpadniemy w szał zakupów i nakupujemy masę niepotrzebnych rzeczy, które będą tylko zalegać w półkach. Jest to niestety psychologicznie udowodnione, że euforia związana z narodzinami dziecka, powoduje euforię zakupową.

Wyprawka dla dziecka powinna składać się z kilku części. Pierwsza to ta z rzeczami dla noworodka, czyli tymi które będziemy mogli zabrać do szpitala. Co powinno się w nich znaleźć? Niewątpliwie wystarczy po trzy sztuki kaftaników, śpioszków, piżamki, czapeczka, skarpetki i rękawiczki, które ochronią buźkę maleństwa przed zarysowaniem paznokietkami. Z kosmetyków to jedynie delikatne mydełko lub żel od pierwszego dnia życia, dodatkowo ewentualnie delikatna oliwka, która przyda nam się podczas masowania drobnego ciałka. Także pieluchy i mokre chusteczki będą używane hurtowo.

Mamy nie powinny zapominać o sobie. Bielizna dla młodych mam, szczególnie koszule do karmienia typu Hug Gallery doskonale sprawdzą się dopóki karmimy piersią. Kosmetyki dla niemowląt mogą być używane także przez mamy. Nie ma nic przyjemniejszego jak zapach naszego maleństwa, nawet wtedy kiedy my pachniemy podobnie jak ono.

Kolejny etap wyprawki dla dziecka to akcesoria potrzebne po wyjściu do domu. Tam czeka już zapewne pięknie urządzony pokoik. Łóżeczko z ciekawym, nowoczesnym wzorem, lub tradycyjne drewniane, komoda najlepiej z trzema szufladami i dodatkową półką, np. Kidsmill, przewijak o regulowanej wysokości, np. Leander i właściwie dużo czułości, która wypełni pokój maluszka bez reszty. Planując spacer należy mieć już przygotowany wózek, sprawdzone są uniwersalne zestawy głęboko-spacerowe, które posłużą nam przez kilka najbliższych lat, np. Dubatti.

Na samym początku, po narodzinach dziecka nie można dać się zwariować. Dlatego rozplanowanie zakupów pozwoli nam na rozsądny zakup potrzebnych akcesoriów, po to byśmy spokojnie cieszyli się tym co najważniejsze.

Podziel się na:
 • Blogger.com
 • Facebook
 • Pinger
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • co-robie
 • Twitter
 • Flaker
 • Blip
 • Kciuk.pl
 • Gadu-Gadu Live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 dostępnych znaków. Link dofollow po napisaniu 400.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.